przydomowa oczyszczalnia poznań

Biologiczne oczyszczanie ścieków? Ale jakie?

To, że najlepszym wyborem jest biologiczne oczyszczanie ścieków, nie podlega dyskusji. W dobie gospodarki o obiegu zamkniętym nic innego nie wchodzi w grę.
Na czym jednak to polega przydomowa oczyszczalnia poznań?
Jak sama nazwa podkreśla, w grę wchodzą tu procesy biologiczne, baz żadnej chemii.
Są to biologiczne procesy rozkładu i mineralizacji organicznych ścieków przy zastosowaniu mikroorganizmów. Mogą to być procesy tlenowe, jak i beztlenowe. Może się to również odbywać naprzemiennie: tlenowo i beztlenowo.
Spośród jakich oczyszczalni możemy wybrać?
Istnieją jak najbardziej oczyszczalnie chemiczne, mechaniczne i biologiczne, także z zwiększonym usuwaniem miogenów. Nas tutaj interesują jedynie oczyszczalnie biologiczne, ponieważ znakomicie wpisują się w trend ekologiczny i znakomicie realizują swoje zadanie. Usuwają bowiem ze ścieków ciała stałe, ale także wszelakie zawiesiny i koloidy. Radzą sobie także z substancjami organicznymi.
W oczyszczalniach biologicznych są wykorzystywane mikroorganizmy w atmosferze tlenowej, jak i bez tlenu oraz naprzemiennie: w warunkach tlenowych, a także beztlenowych.
Takie biologiczne oczyszczalnie muszą korzystać z tzw. złóż biologicznych, urządzeń osadów czynnych, a proces odbywa się bez wątpliwości w komorach fermentacyjnych.
Czy też w Poznaniu takie biologiczne technologie są dostępne?
Oczywiście też biologiczne oczyszczalnie ścieków Poznań.Możliwość komentowania jest wyłączona.