Influencerzy zabrze

Influencerzy

Kim są tajemniczy influencerzy?
Zjawili się w sieci nagle i nagle i zawojowali najświeższymi mediami. Z każdej strony słyszy się coś o influencerach, lecz mało kto może bardzo dobrze wyjaśnić czym się oni trudnią i skąd nieoczekiwanie wzięli się w sieci.
Influencer to osoba, która funkcjonuje aktywnie w internecie, używając codziennie wszelkiego typu social media. Może więc działać ona na instagramie, youtube, bądź na blogach, ale zdecydowanie przeważnie fenomen ten ma miejsce na instagramie. Osoba, którą określa się mianem influencera, zwykle zdobywa dane materiały darmowo i ma na celu sprawdzić go, a później zareklamować. Reklama polega na tym, że pisze ona na swoim koncie na instagramie, bądź nagrywa pobieżny filmik, na temat plusów płynących z używania danego towaru. Z reguły od influencerów oczekuje się tego, aby przedstawili oni dany artykuł od jak najlepszej strony. Mało, która firma zgadza się na obiektywną opinię a przy tym recenzję, przez co w wielu przypadkach mówi się, że influenerzy bajerują. 
Tak jednak nie jest, bo przecież influencer sam postanawia o tym który towar przyjmie a przy tym zareklamuje. Nie musi więc umieszczać na swoim koncie treści sprzecznych z tym co pożądałby przekazywać. Nie ma żadnego sposobu, żeby jakaś firma przymusiła influencera do przyjęcia od nich artykułu a także opisania go w wartościowy sposób. Właśnie dzięki temu, influencerzy posiadają pewne pole manewru i swobody i nie muszą zgadzać się na wszystkie sugerowane im wytyczne. To wyraźnie działa na ich korzyść a przy tym obszerną przewagę.


Możliwość komentowania jest wyłączona.