Influencerzy koziegłowy

Influencerzy

Kim są tajemniczy influencerzy?
Zjawili się w sieci nagle i niespodziewanie i zawojowali najświeższymi mediami. Z każdej strony słyszy się coś o influencerach, niemniej jednak mało kto potrafi doskonale wyjaśnić czym się oni trudnią i skąd nagle wzięli się w sieci.
Influencer to osoba, która prosperuje aktywnie w internecie, używając codziennie wszelkiego rodzaju social media. Może w związku z tym działać ona na instagramie, youtube, bądź na blogach, ale wyraźnie najczęściej fenomen ten ma miejsce na instagramie. Osoba, którą charakteryzuje się mianem influencera, z reguły dostaje dane towary darmowo i ma na celu zweryfikować go, a w następnej kolejności zareklamować. Reklama polega na tym, że pisze ona na swoim koncie na instagramie, albo nagrywa przykrótki filmik, na temat walorów płynących z użytkowania danego produktu. Na ogół od influencerów oczekuje się tego, by przedstawili oni dany produkt od jak najlepszej strony. Mało, która firma zgadza się na obiektywną opinię a przy tym recenzję, przez co często mówi się, że influenerzy bajerują. 
Tak jednakże nie jest, dlatego że przecież influencer sam decyduje o tym który produkt przyjmie oraz zareklamuje. Nie musi w związku z tym lokować na swoim koncie treści sprzecznych z tym co pożądałby przekazywać. Nie ma żadnego sposobu, aby jakaś firma zmusiła influencera do przyjęcia od nich artykułu oraz opisania go w wartościowy sposób. Właśnie dzięki temu, influencerzy mają pewne pole manewru a także swobody i nie potrzebują zgadzać się na wszystkie sugerowane im warunki. To wyraźnie działa na ich korzyść a przy tym znaczną przewagę.


Możliwość komentowania jest wyłączona.